Desc

6 elementów

na stronę
Desc

6 elementów

na stronę

Bagaże EVA-X

Bagażu EVA nigdy dość

EVA to materiał idealny na wędkarskie wojaże. Nieprzemakalny, trwały, elastyczny, a przy tym bardzo lekki. Nie bez powodu zatem wykorzystano go do tworzenia wszelkich wędkarskich bagaży i pudełek.

Tworzywo EVA w wędkarstwie pojawiło się dość niedawno, jednak szturmem zdobyło popularność wśród wędkujących we wszystkich technikach, w tym w method feeder i feeder. Z pewnością jest to zasługa ogromnej funkcjonalności tego materiału, dzięki czemu na rynku pojawiło się wiele przydatnych produktów, takich jak:

  • pudełka i pojemniki na przynęty
  • miski do wyrabiania zanęt
  • wiadra do nabierania wody
  • pokrowce na siatkę czy podbierak
  • torby transportowe
  • torby na akcesoria

Produkty te występują w formie otwartej, jak i zamykanej, np na suwak.

Cechy i funkcje bagaży i pojemników EVA

Wodoszczelność

To zdecydowanie największy atut tych produktów, który nad wodą jest nieoceniony. W końcu woda to środowisko naturalne każdego wędkarza. To właśnie dzięki właściwościom wodoodpornym materiał EVA świetnie odnajduje się w tworzeniu wszelkich pudełek i misek do mieszania zanęt, wiader do nabierania wody czy toreb i pokrowców na mokry sprzęt, takich jak siatka czy głowa podbieraka. Torby z suwakami mogą służyć do transportu i przetrzymywania całego osprzętu wędkarskiego, a także zanęt i przynęt wędkarskich, niwelując przy tym możliwość ich zawilgocenia. Produkty EVA są wodoszczelne, należy jednak pamiętać, iż w miejscach, w których są ulokowane suwaki i inne zapięcia mogą przepuszczać wodę do środka.

Elastyczność

Druga, prawdziwie przydatna cecha materiału EVA. Dzięki niej transport wszelakich produktów z tego tworzywa jest o wiele łatwiejszy, bo możemy je zgniatać, spłaszczać, ściskać i upychać, dzięki czemu zyskujemy większą przestrzeń transportową. Tak potraktowane bagaże z materiału EVA, po uformowaniu powinny wracać do pierwotnej postaci.

Łatwość czyszczenia i suszenia.

Materiał EVA idealnie nadaje się do mycia w wodzie choćby z jeziora, a pozostawiony na powietrzu bardzo szybko schnie. Kiedy naprawdę Ci się spieszy, wystarczy przetrzeć produkt suchą szmatką i gotowe. Oszczędza to czas wędkującego, ale także przyspiesza procesy, kiedy potrzebujesz szybko po raz kolejny wykorzystać, używany przed chwilą pojemnik czy miskę.

Zatrzymuje zapachy

Jeśli kiedykolwiek wiozłeś mokrą siatkę po rybach w samochodzie, zdecydowanie wiesz do czego chcemy nawiązać w tym punkcie. Materiał EVA świetnie zatrzymuje takie zapachy w zamkniętych torbach. Tyczy się to również bardzo aromatycznych zanęt i przynęt, które potrafią mieć niekiedy dość nieprzyjemną woń. Jeśli nie chcesz zatem w nocy wąchać zapachu czosnku, kiełbasy czy zbutwiałego masła w namiocie, zamknij przynęty w pojemnikach z materiału EVA.

Bagaże z tworzywa EVA to produkty, które tak naprawdę nie posiadają żadnych wad, ale za to są ogromnie funkcjonalne. Nic więc dziwnego, że ich popularność rośnie z roku na rok. Jeśli raz zdecydujesz się na zakup jakiegokolwiek produktu z tego materiału, będziesz chciał mieć ich więcej i więcej....

To Top