Przynęty

Na te przynęty złowisz rybę życia

Przynęty zarówno haczykowe, jak i te do nęcenia są jedną z najistotniejszych rzeczy w wędkarstwie gruntowym.

Nic dziwnego zatem, że tyle czasu każdy wędkarz spędza nad ich wyborem. Przemyślana taktyka to przecież klucz do wędkarskiego sukcesu.

Nasza oferta przynęt to szeroki zakres różnych produktów, które dzięki swym wyjątkowym właściwościom, pomogą Ci dostosować się do każdych warunków wędkarskich i z powodzeniem dobrać się do ryb. Mamy fioła na punkcie wysokiej jakości, dlatego tworzymy nasze przynęty z najlepszych składników, bazując na doświadczeniu zdobywanym przez lata pracy przy produktach karpiowych oraz wiedzy popartej badaniami nad zachowaniem ryb.

Poznaj nasz asortyment zanęt, pelletów, przynęt i dodatków wędkarskich

Pellet czy zanęta?

Chcąc łowić na methodę, prędzej czy później staniesz przed wyborem zanęty lub pelletu do formowania w podajniku. I z pewnością zaczniesz się zastanawiać, co jest lepsze i w jakich warunkach się sprawdzi.

Niestety nie ma jednoznacznego rozwiązania tego problemu, a odpowiedzią na pytanie, co do zasady wyboru między pelletem a zanętą jest zazwyczaj stwierdzenie - “Jak kto lubi”.

My także nie możemy udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo jest to zależne od wielu czynników. Przedstawimy Ci jednak właściwości obu naszych produktów, by obierając swoją własną taktykę, łatwiej Ci było operować między nimi.

Pellety

Pellety dostępne są w różnych rozmiarach, od mikro pelletów (w rozmiarze od 2 mm do 4 mm), do 20mm pelletów używanych do nęcenia dużych ryb. W methodzie do podajników najczęściej stosuje się jednak micropellet.

Pellet to granulowana karma, nasycona pełnowartościowymi substancjami odżywczymi, pełna smakowitej dla ryb mączki rybnej, substancji odżywczych i smakowych oraz aromatów. Nasze pellety w swym składzie posiadają także olej rybny, który oprócz właściwości smakowych, ułatwia również formowanie w podajniku, zapewniając przy tym dobrą pracę w wodzie (pellet całkowicie opuszcza podajnik po opadnięciu na dno). 

Pellet kojarzony jest z łowieniem bardziej selektywnym, kiedy Twoim celem są większy okazy, ale jego wybór tak naprawdę uzależniony jest od Twoich preferencji.

Zanęta

Czyli tzw. mixy. Są równie skuteczne, co pellety. Występują w formie zmielonej karmy. 

Nasze Method Mixy posiadają w swym składzie wysoką mieszankę wyselekcjonowanych składników, za którymi ryby wprost szaleją. Wśród nich znajdziesz mączkę rybną, substancje odżywcze i aromaty. Nasze zanęty bardzo łatwo formuje się w podajniku, a po umieszczeniu w wodzie świetnie pracują, nieprzerwanie stymulując ryby do żerowania.

Mieszanie zanęty z pelletem

Jeśli nie możesz się zdecydować, na co chcesz łowić lub nie jesteś pewien, co zadziała lepiej, zawsze możesz zmieszać ze sobą pellet i zanętę. W ten sposób uzyskasz to, co najlepsze z obu produktów.

Przewodnik po atraktorach Winner'a

Atraktor to dodatek wędkarski, który ma zadanie wzbogacić dodatkowo przynętę, czyli dodać jej tzw. powera. Takie działanie zwraca uwagę ryb, przyciągając je tym samym w pole nęcenia, a co za tym idzie, zwiększa Twoje szanse na kontakt z rybą.

To Ty decydujesz, kiedy używać atraktorów i ile, ale pamiętaj jednak, że co za dużo to niezdrowo. Nasze atraktory to skoncentrowane produkty, które zawierają wiele składników wabiących. Tak naprawdę wystarczy niewielka ilość produktu, by ten w wodzie zrobił odpowiednie zamieszanie.

Nasze atraktory dostępne są w szerokiej gamie smakowej, więc z pewnością znajdziesz tu smaki, które sprostają Twoim preferencjom. Są one dostępne w różnych wersjach podania:

 • boostery w formie syropu - u nas dostępne w dwóch wersjach - w butelkach xl (do zalewania większej ilości zanęt czy ziaren) oraz w poręcznych buteleczkach z dozownikiem (do bezpośredniego aplikowania na przynętę).
 • atraktory w sprayu - bardzo wygodne w stosowaniu. Taki atraktor możesz mieć zawsze przy sobie i spryskać nim przynętę wtedy, kiedy potrzebujesz. Świetnie sprawdza się również na wyprawach feederowych do aromatyzowania robaków.
 • atraktory proszkowe - rewelacyjny dodatek do zanęt w formie suchej. Jego zastosowanie jest bardzo proste, wystarczy wsypać go do mieszanki tuż przed użyciem jej do nęcenia i gotowe. Mega skuteczność gwarantowana.
 • dipy - przeznaczone do namaczania przynęty. Należy zanurzyć przynętę tuż przed zarzuceniem lub trzymać ją w dipie kilka godzin, by nadać jej dodatkowego efektu wabiącego.
 • melasa - to dodatek wędkarski, który nadaje przynęcie nietypowego smaku. Działa niezwykle wabiąco, a oprócz tego, jest doskonałym nośnikiem zarówno smaku, jak i zapachu.

Przynęty haczykowe

Obieranie taktyki związanej z wyborem właściwej przynęty nie jest prostą sprawą. W tym przypadku każde warunki wędkarskie będa obligować łowiącego do wyboru odpowiedniego smaku czy koloru przynęty, a także sposobu jej prezentacji. Dlatego naszą ofertę wyposażyliśmy w szeroką gamę przynęt wędkarskich, które pozwolą Ci dostosować się do każdych warunków.

U nas znajdziesz:

 • Pellet pływający - specjalny pellet, który po umieszczeniu w łowisku nasiąka, stając się sprężystym niczym gąbka, przez co długo pozostaje stabilny na haczyku. Idealny na muliste dno i niezastąpiony w czasie delikatnych brań.
 • Hook Pellets - granulat haczykowy o intensywnym aromacie, idealnie sprawdzający się w połowie na method feeder. Dzięki dziurce po środku pelletu, bardzo szybko się montuje na włosie lub za pomocą push-stopa. W naszej ofercie występuje zarówno w wersji twardej, jak i wersji soft (miękkiej).
 • Chunksy - dumbellsy to jedne z najpopularniejszych przynęt method feeder. Charakteryzuje je łatwy montaż. W naszej ofercie występuje kilka rodzajów dumbelsów. Znajdziesz tu zarówno przynęty tonące (Micro Chunks), jak i pływające tzw. Pop-Up’y (Method/Feeder Fluo Micro Chunks), przynęty w stonowanych kolorach (Diffusion Micro Chunks), jak i wyrazistych fluo (Method/Feeder Fluo Micro Chunks).
 • Boilies - tzw. kulki. Kolejna popularna przynęta wędkarska stosowana w method feeder. Montuje się ją na włosie za pomocą wkrętów lub bagnetów, ewentualnie nawleka bezpośrednio na włos. Bardzo skuteczna przynęta na karpie, liny, karasie i inne ryby spokojnego żeru. U nas znajdziesz kulki posiadające podobne właściwości, co wcześniej przedstawione dumbellsy, tj. kulki tonące (Micro Boilies) i pływające (Method/Feeder Fluo Pop-up Micro Boilies) oraz pełną gamę kolorów i aromatów.
 • Waftersy - przynęty o niezwykle wabiących właściwościach. Te dumbellsy pływają bez obciążenia, a pod wpływem ciężkości haczyka toną, leniwie poruszając się w wodzie, wzbudzając ogromne zainteresowanie ryb. W naszej ofercie Method/Feeder Fluo Wafters dostępne są tylko w jednej, ale bardzo skutecznej i intensywnej gamie kolorystycznej - jest to połączenie żółtego z pomarańczą, czyli barwy najlepiej widziane przez ryby w wodzie.

Sztuczne przynęty

Nasz oferta jest skierowana do wędkarzy łowiących wszystkimi technikami gruntowymi, także klasycznym feederem czy na spławik. Z tego względu, nie mogło tu zabraknąć przynęt imitujących naturalne przynęty.

Zostały one zrobione ze szczególną precyzją, dzięki czemu łatwo je pomylić z oryginałem. Mało tego, również pod wodą zachowują się tak jak naturalna przynęta. Mają jednak jedną zasadniczą zaletę, która je odróżnia - są dużo trwalsze!

Nasza oferta przynęt sztucznych:

 • kukurydza
 • imitacja larw
 • czerwone robaki
 • ochotka
 • kastery

Przynęty dostępne w różnych opcjach kolorystycznych.

© 2020 Tandem Baits