You're currently on:

Pellet i Nasiona

Karpiowe inspiracje – dlaczego pellety nie mają być skuteczne na leszcze, płocie czy liny?

Dotychczas uznawano za oczywisty fakt, że „nowoczesna” zanęta to taka, która ma wabić, a nie karmić. Dlatego większość z rynkowej oferty to mieszanki bardzo drobno zmielone. Faktycznie, w wodzie tworzyła się chmura zanętowa, w której duże ryby nie mogły znaleźć niczego konkretnego. Dopiero w ostatnich latach dokonał się pewien przełom – zaczęły powstawać mieszanki, w których pojawiły się grube frakcje, połamane kawałki pieczywa, śruta, całe ziarna, pellet. To z jednej strony nawiązanie do tzw. tradycyjnej szkoły nęcenia (w której ryby nęcone są  cząsteczkami zanęty raczej grubymi, takimi jak gotowane i parzone ziarna, gotowane ziemniaki, surowe płatki kukurydziane, rozmoczony chleb, gotowany makaron),  z drugiej efekt jak najbardziej nowoczesnego myślenia o zanęcaniu, jednak na polu… karpiowym!
Od jakiegoś czasu prace nad nowoczesnymi sposobami nęcenia karpi bardzo przyspieszyły, np gigantyczny rozwój metody w ostatnich latach. 

Obecnie oferujemy różne odmiany pelletu, granule selekcjonują ryby w łowisku – do takiej zanęty chętniej wchodzą większe egzemplarze, a sama ich obecność powoduje, że drobnica znika z tego miejsca. Wielu otwartych na nowości wędkarzy chętnie eksperymentuje, sięgając po nowoczesne pelletgy, wzbogacone o wysokiej jakości atraktory, stymulatory, wzmacniacze smaku, a mąkę i olej rybny.
Oferujemy szeroką gamę granulatów do metody, miękkie, klasyczne, haczykowe.     

15 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący
na stronę