You're currently on:

O Nas

Czy na spławik czy na grunt

Winner ma dla Was kompleksową ofertę!

Wędkowanie metodami spławikowymi, a także na feeder oraz z wykorzystaniem klasycznych metod gruntowych, to podstawa wędkarskiego rzemiosła. W ten sposób złowić można wszystkie ryby karpiowate, a także większość gatunków ryb drapieżnych. Szerokie możliwości adaptacyjne pozwalają wędkarzowi dostosować się do każdego typu wody. Czy to będzie niewielkie oczko wśród łąk, strumyk, rzeka nizinna czy mazurskie jezioro, w szafie wędkarza spławikowego zawsze można znaleźć odpowiedni sprzęt. Nic dziwnego, że ten kompleks metod jest najbardziej popularny i rozpowszechniony wśród wędkarzy.

Świat znajduje się w okresie nieustanych przekształceń i zmian. Nie inaczej jest w wędkarstwie, które w ostatnich dekadach ciągle ewoluuje. Nie ma takiej metody wędkarskiej, w której nie znalazłyby swoje miejsce nowe materiały wykorzystywane do produkcji sprzętu, nie wprowadzono by nowych sposobów, przynęt, stylów wędkowania. Na tym tle wędkarstwo spławikowe i gruntowe ma swoje szczególne miejsce. Z jednej strony to właśnie do tej grupy należy metoda, który początkowo nazywano metodą włosową czy też łowieniem na kulki proteinowe. De facto była to pospolita gruntówka, początkowo wyróżniał ją jedynie drobny szczegół techniczny. Z czasem przerodziła się w odrębny kompleks sprzętowy, przynętowy i zanętowy, obudowany wyposażeniem dodatkowym. Czyli, po prostu, wędkarstwo karpiowe. Nie zapominajmy jednak, że to nie jedyna ewolucja, jaka zaszła na tym polu; jedną z najważniejszych zmian jest zapewne emancypacja wyczynowych metod wędkowania i zaadaptowanie ich do wędkowania amatorskiego. Jeszcze niedawno mało kto słyszał o bolonce czy metodzie matchowej, że o odpowiednim sprzęcie nie wspomnę. Także metoda skróconego zestawu stała się pełnoprawną techniką wędkarza – amatora, głównie za sprawą szerokiej dostępności dostępnych cenowo wędzisk i odpowiedniego wyposażenia. Jeśli do tego dodać fakt, że wcale nie tak dawnym „wynalazkiem” jest feeder, którą wielu uważa za prawdziwy przełom w wędkarstwie, nic dziwnego, że obecnie kompleks metod spławikowo – gruntowych oferuje dziś dla aktywnego wędkarza wiele atrakcji.

Mówiąc o zmianach, czy też raczej o rewolucji w metodach, nie możemy zapomnieć, że chodzi w niej nie tylko o sprzęt, czyli o żyłki, kołowrotki czy wędziska. Oczywiście, są one dzisiaj o wiele bardziej zaawansowane, niż dekadę czy dwie temu, poza wszystkim zaś oferowane w cenach, która zapewniają, że sprzęt wysokiej klasy trafić może do rąk każdego amatora. To bardzo ważne, bo taka sytuacja każdemu poczuć, jakim komfortem jest posługiwanie się sprzętem wysokiej klasy. Podkreślmy jednak - istotne jest także i to, że równolegle kształtowały się nowe strategie zanętowe, oczywiście testowane najpierw w czasie rywalizacji wyczynowej, z czasem zaczęły one jednak przenikać do wędkowania amatorskiego. W efekcie rynek wędkarski oferuje dziś wysokiej klasy gotowe zanęty, ukierunkowane atraktory, boostery, stymulatory i wzmacniacze (tak do zanęt, jak i do poprawiania jakości oraz zmieniania walorów przynęt), oleje, dipy i spreje oraz przynęty.

Tak naprawdę to jest główna przyczyna zmiany jakościowej w wędkarstwie spławikowym. Wybór na tym polu jest dzisiaj ogromny, ale ważna jest jakość.

W sklepach, niestety, nie kupimy wiedzy, jak te wszystkie elementy połączyć (włączywszy w to także tzw. składniki obojętne, czyli ziemie i gliny, które, wbrew nazwie, w nowoczesnych strategiach zanęcania wcale takie obojętne nie są…)

Na rynku znajduje się ogromna oferta sprzętu, przynęt i zanęt. Są w niej produkty firm renomowanych, wysokiej jakości, a także produkty, które odbiegają pod tym względem od tego, co uznawane jest za standard. Oczywiście, tak naprawdę jakość i skuteczność można przetestować dopiero nad wodą, w czasie wędkowania, wspominając jednak o standardach musimy pamiętać o tym, że współczesna zanęta to jednak nieco więcej, niż zmielona i wymieszana z dodatkami sucha bułka.

Winner to marka, której produkty adresowane są do aktywnych wędkarzy spławikowych oraz łowiących metodami gruntowymi. Tych wędkarzy, którzy cenią sobie produkty dopracowane i oparte o doświadczenia najlepszych w branży. Skuteczne w każdych warunkach, gwarantujące sukces nawet wtedy, gdy inne zawodzą. Winner współpracuje z wędkarskimi mistrzami specjalizującymi się w różnych dyscyplinach, to dzięki nim powstają receptury zanęt, to oni także testują je i w razie potrzeby wprowadzają zmiany. Wszystkie produkty wchodzące w skład kompleksu zanętowo – przynętowego Winner to efekt zaawansowanych badań, uwzględnienia potrzeb żywieniowych i behawioralnych ryb, zastosowania niespotykanych u innych producentów procesów technologicznych, w wyniku czego wędkarz dostaje do rąk unikatową formułę, swoistą „tajną broń”. Wszystko po to, by do Waszych rąk trafiły jak najlepsze, jak najbardziej dopracowane, jak najskuteczniejsze produkty. Bo tylko takie produkty zapewnią Wam sukces.

A jeśli sukces jest najważniejszy, to marka Winner jest naturalnym wyborem!

Najlepszy produkt to jednak nie wszystko. Zamierzamy sprawić, by strona www.winnerfishing.com stała się Waszym źródłem wiedzy zarówno o produktach, jak i szerzej o wędkowaniu, aktualnych strategiach zanęcania, skutecznych recepturach.

Aby uwolnić potencjał zawarty w produktach Winner chcemy Wam je zaprezentować w sposób szczegółowy. Przekażemy Wam garść wiedzy teoretycznej, jednak podstawowym zadaniem tego serwisu będzie sukcesywne opisywanie, krok po kroku, jak należy je przygotowywać. Pomożemy także dokonać oceny sytuacji na łowisku, dzięki czemu będzie można odpowiednio dopasować konkretny produkt.