Bartek i Robert Biba opowiedzą w tym krótkim filmie, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru pokrowców i bagaży.
Każdy wędkarz wcześniej czy później stanie przed wyborem bagaży wędkarskich. Ogrom asortymentu oraz duża rozpiętość cenowa wcale nie ułatwia szybkiego wyboru.

Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę i czym powinien się charakteryzować wysokiej jakości bagaż wędkarski.

Pierwszą i najważniejszą cechą wysokiej jakości bagażu jest odpowiednia tkanina, z jakiej będzie wykonany. Warunki nad wodą, transport, stawiają przed takim materiałem spore wyzwanie. Tkanina musi charakteryzować się sporą wytrzymałością, odpornością na przetarcia i co istotne, być łatwa w czyszczeniu. Wszystkie te właściwości ma Duranylon 600D i od bagaży z takiej tkaniny powinniśmy rozpocząć nasze poszukiwania. Dopełnieniem odpowiedniego materiału będą usztywniane ścianki wypełnione pianką, która dodatkowo zabezpieczy nasze najcenniejsze wędkarskie szpargały.

Kolejną istotną cechą wyróżniającą wysokiej jakości bagaż jest odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią z podłoża. Torba powinna  mieć gumowany spód, wykonany z gumy odpornej na niskie temperatury. Jest to o tyle istotne, że podczas zimowych zasiadek i ujemnych temperatur nieodpowiednia guma skruszeje i popęka. Tkanina PVC wykorzystywana przez wszystkich wiodących producentów odporna na ujemne temperatury to PVC „Ball Leather”. Idealnie, jak producent wszyje dodatkowo w PVC antypoślizgowe jeże. Następną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę to odpowiedniej jakości mocne zamki. Sprawdźmy ich działanie, jakość wszycia, rozmiar uchwytów i upewnijmy się, że są dwustronne. Jakość zamka zdecydowanie wpływa na komfort użytkowania i jest elementem, którego będziemy używać niezwykle często. Uszy transportowe powinny być wykonane z mocnego materiału i odpowiednio wszyte. Idealnie, jeśli biegną od samego dołu bagażu i są wzmocnione dodatkowymi przeszyciami. Zapobiegnie to wyrywaniu uszu podczas transportu ciężkich rzeczy. Uchwyt uszu powinien być wykonany z wygodnego, miękkiego, wyściełanego materiału gwarantującego pewny i wygodny chwyt. Wszystkie szwy powinny być podwójne i wykonane mocną nicią. Pas transportowy powinien posiadać solidne uchwyty, które sprostają dużym ciężarom podczas przenoszenia bagażu. Szeroki naramienny pasek antypoślizgowy z gąbkowym miękkim wypełnieniem stanowił będzie perfekcyjne dopełnienie. Na koniec powinniśmy zwrócić uwagę na szeroko rozumianą ergonomię bagażu. Sprawdźmy, czy bagaż oferuje dodatkowe kieszenie, pudełka, schowki czy gumowaną kieszeń na mokre rzeczy typu ręcznik lub siatka. Powyższe uwagi ułatwią i pozwolą wam wybrać wysokiej jakości bagaż wędkarski, który pozwoli cieszyć się komfortowym użytkowaniem przynajmniej kilka sezonów.