You're currently on:

Zanęty

Zanęty Winner – nowoczesne zanęty dla nowoczesnych wędkarzy

Zanęta wydaje się produktem prostym i nieskomplikowanym. Ot, myśli niejeden z nas, wystarczy garść mielonych płatków, tartej bułki, otrąb, na okrasę pewnie biszkopty, może jakieś ziarna. W wielu przypadkach gotowa zanęta z torebki, ukierunkowana na konkretny gatunek, daje optymalne efekty w nęceniu, niezależnie od łowiska. Potwierdzają to zarówno doświadczenia utytułowanych zawodników startujących w zawodach spławikowych, spośród których niemal wszyscy stosują gotowe mieszanki, jak i wyniki jakie osiągają wędkarze w wędkowaniu rekreacyjnym.  

Skąd taka różnica?

Wszystko dlatego, że etap prostych zanęt i intuicji w ich komponowaniu dawno się skończył. Współczesna zanęta, choć nie odbiega pewnie wyglądem od tego, co każdy z nas przygotowywał w zaciszu domowej kuchni, to już zupełnie inny produkt. Składniki spożywcze stanowią tylko nośnik dla wzmacniaczy apetytu, stymulatorów smaku, dla białek, aminokwasów. Kluczową rolę odgrywają także najnowsze technologie obróbki poszczególnych składników zanęty, bo to dzięki nim zanęta uzyskuje zupełnie nowe właściwości.  Kompleks zanęt Winner Master Mix to szeroka gama mieszanek ukierunkowana na wabienie konkretnych gatunków ryb. To dlatego zanęty Winner są bilansowane pod względem energetycznym i żywieniowym, w składzie uwzględniono preferencje pokarmowe konkretnych gatunków, a także potrzeby żywieniowe i behawioralnie.
Jakkolwiek brzmi to nieco zawile, to generalnie chodzi o to, że w zanętach Winner ryby dostają to, co dla nich najlepsze. A także jeszcze więcej – te zanęty nie tylko wabią, ale także selekcjonują! Winner jest prekursorem na polu wykorzystywania w zanętach najnowszych technologii przetwarzania jej składników. To właśnie dzięki temu zanęty Winner zawierają wiele grubych frakcji, tak pożądanych, gdy naszym celem stają się większe egzemplarze ryb karpiowatych.

Dlaczego tak się dzieje?

Ważnym elementem nowej filozofii tworzenia zanęt Winner jest granulat, na który składają się nasiona i ziarna zbóż, a także oleje, w tym rybne, melasę oraz atraktory. W wyniku poddania ogromnemu ciśnieniu uzyskujemy granulat, w którym „zamknięto” wszystkie te elementy, zmieniając przy tym zarówno strukturę, jak i wilgotność. Pokruszone lub zmielone stanowią w zanęcie ten dodatek, który odpowiada za swoistą „eksplozję” zanęty – drobinki granulatu zachowują się jak rośliny oleiste, czyli odpowiadają za windowanie cząstek zanęty, a uwięzione w granulacie olejki eteryczne oraz oleje i aromaty zostają stopniowo uwalniane. Tworzy się smuga smakowo – zapachowa, która dzięki wstępnej kompresji oraz zawartości olei tworzy się stopniowo i utrzymuje się bardzo długo.

Warto także podkreślić, że nowoczesność zanęt Winner wynika także z faktu, że produkowane są z najnowszymi trendami w ekologii, są bezpieczne dla środowiska wodnego i w żaden sposób go nie obciążają. 

 

14 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący
na stronę